Nieuwbouw IKC Sint Nicolaasga

17 maart 2026
Nieuwbouw IKC Sint Nicolaasga

Het college heeft besloten welke aannemers de nieuwbouw van het IKC in Sint Nicolaasga gaan uitvoeren. De bouw van het gebouw wordt gedaan door Bouwbedrijf Van der Meer uit Sneek. De installaties, zoals verwarming en elektra, worden verzorgd door P. de Vries Installatietechnieken uit Leeuwarden.

Voordat de bouw kan beginnen, moet eerst de omgevingsvergunning worden afgegeven. Daarna ligt deze vergunning zes weken ter inzage. Als alles volgens planning verloopt, start de aannemer nog vóór de zomervakantie van 2026 met de bouw.

Tijdelijke huisvesting en sloop

Er wordt gewerkt aan tijdelijke huisvesting voor basisschool De Paedwizer en de peuteropvang. Zij verhuizen naar verwachting in week 16 en 17 (13 t/m 26 april 2026). Daarna kan het huidige schoolgebouw van De Paedwizer worden gesloopt. De sloop start naar verwachting in week 18 (27 april t/m 3 mei 2026).

Informatiebijeenkomst in mei

In mei 2026 organiseert de aannemer een informatiebijeenkomst. Omwonenden en andere belangstellenden krijgen dan meer informatie over de planning van de bouw, de aanrijroutes en de veiligheid rond de bouwplaats.

Het laatste nieuws