UPDATE - Persleidingbreuk in Terherne

17 februari 2026
Persleidingbreuk in Terherne

Update dinsdag 17 februari

Wetterskip Fryslân start deze week met het herstel van de persleidingbreuk onder de kruising van de Koailan, Terhernsterdyk en de Grintdyk. De rioolwaterleiding raakte beschadigd tijdens werkzaamheden van Liander aan het elektriciteitsnet.

Aannemer Jelle Bijlsma begint deze week met de voorbereidingen voor het herstel. Er wordt een booropstelling geplaatst en er wordt een boring uitgevoerd om de nieuwe leiding aan te leggen. Naar verwachting sluit het Wetterskip de nieuwe leiding volgende week aan en ronden ze de werkzaamheden af. Ze doen er alles aan om overlast en verkeersstremmingen zoveel mogelijk te beperken.

Wat merken bewoners hiervan?

Tot de werkzaamheden zijn afgerond, wordt het afvalwater via een tijdelijke omleiding afgevoerd naar de rioolwaterzuivering in Akkrum. Naar verwachting verwijderen ze deze tijdelijke leiding in de loop van volgende week.

Waar kan ik terecht voor meer informatie?

Voor vragen kun je tijdens kantooruren contact opnemen met het klantcontactcentrum van Wetterskip Fryslân, telefoon 058 – 292 22 22.


Bericht van dinsdag 10 februari

Wetterskip Fryslân is in overleg met de aannemers over een oplossing voor de persleidingbreuk onder de kruising van de Koailan, Terhernsterdyk en de Grintdyk. Door werkzaamheden van Liander aan het elektriciteitsnet is de rioolwaterleiding beschadigd. De leiding ligt diep in de grond onder de kruising. Dit vraagt om een zorgvuldige aanpak. 

Voordat gestart kan worden met herstel moeten de werkzaamheden aan het elektriciteitsnet zijn afgerond. Naar verwachting kan de aannemer niet eerder dan maandag 16 februari starten met het herstel van de breuk aan de persleiding.

Wat merken bewoners ervan?

Tot die tijd wordt het afvalwater afgevoerd met een tankwagen naar de rioolwaterzuivering in Akkrum. Als er neerslag komt, wordt een extra tankwagen ingezet en neemt het aantal ritten toe. Mogelijk kunt u hier hinder van ervaren.

Waar kan ik terecht voor meer informatie?

Voor vragen kun je tijdens kantooruren contact opnemen met het klantcontactcentrum van Wetterskip Fryslân, telefoon 058 – 292 22 22.


Bericht van maandagavond 9 februari

Maandagavond 9 februari 2026 is er een persleidingbreuk ontstaan in Terherne. Op de kruising van de Koailan, Terhernsterdyk en de Grintdyk is tijdens werkzaamheden aan het elektriciteitsnet een persleiding geraakt. Vanwege de breuk is het rioolgemaal uitgezet. Dit gemaal pompt afvalwater uit Terherne via de persleiding naar de rioolwaterzuivering in Grou. Het rioolwater wordt tijdelijk via tankwagens afgevoerd naar de rioolwaterzuivering.

Om te voorkomen dat er rioolwater in het oppervlaktewater stroomt, is het rioolgemaal bij Terherne uitgezet. Tankwagens zuigen bij de pomp aan de Grintdyk het rioolwater uit de riolering en voeren het afvalwater af naar de rioolwaterzuivering in Grou. Gemeente De Fryske Marren is de opdrachtgever van de werkzaamheden aan het net waarbij de breuk is ontstaan. Samen met het Wetterskip Fryslân en de aannemer zoeken we naar een oplossing voor herstel.

Wat merken inwoners van Terherne?

Als inwoner van Terherne kunt u gewoon gebruik blijven maken van het riool. Mogelijk kunt u wel hinder ervaren van de tankwagens die het water tijdelijk afvoeren via de Terhernsterdyk naar de rioolwaterzuivering in Grou. Daarnaast kan er geluidsoverlast ontstaan door de pomp aan de Grintdyk. Direct omwonenden zijn hierover geïnformeerd.

Waar kan ik terecht voor meer informatie?

Voor vragen kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met het klantcontactcentrum van Wetterskip Fryslân, telefoon 058 – 292 22 22. wetterskipfryslan.nl

Kaart met de locatie van de persleidingbreuk

Het laatste nieuws